Jesień to czas zbiorów, prac polowych, kolorowych warzyw i soczystych owoców. Natura oddaje to, co ma najlepszego. A my chętnie z tego korzystamy. Przedszkolaki z naszego przedszkola gościły we wrześniu w ekologicznym gospodarstwie należącym do firmy Greenland Technlogia EM w Trzciankach. Na zaproszenie właścicieli firmy, pod opieką jej pracowników dzieci doświadczały wielu nowych rzeczy:  wykopywały marchew i pietruszkę, zbierały dynie i arbuzy, bakłażany, paprykę i zielone ogórki. Segregowały plony, układały i przenosiły. Dla wielu przedszkolaków był to pierwszy kontakt z ogrodem warzywnym, stąd pewnie radość i zaangażowanie dzieci. Oczywiście była też degustacja świeżo zerwanych arbuzów, marcheweczek, jabłek i innych smakołyków.

Zmęczone działaniem dzieci odpoczywały przy ognisku, a potem pełne werwy bawiły się w zielonym ogrodzie. Dzieci obserwowały również pracę maszyn i pracowników firmy produkującej środki ekologiczne, karmę roślinną dla zwierząt i inne produkty.

Dzieci najedzone i wybawione wróciły do przedszkola zabierając ze sobą skrzynie pełne jabłek, marchewek, buraczków i innych witaminowych skarbów. Panie kucharki zrobią z nich pyszne zupy i surówki na jesienne chłody.

Bardzo dziękujemy Pani Paulinie Zajączkowskiej oraz pracownikom firmy Greenlant Technologia EM za wspaniałe przyjęcie i niesamowite doświadczenie.