Baza placówki

Nasze przedszkole mieści się na osiedlu Włostowice, w wolno stojącym, parterowym budynku, wśród domków jednorodzinnych, z dala od najbardziej ruchliwych ulic naszego miasta i miejskiego zgiełku.

Posiadamy duży ogród, w którym znajdziecie świerki, bzy, okazałe lipy, modrzewie oraz niewielki owocowy sad. Nad częścią ogrodu króluje wielki kasztanowiec, który jesienią obdarza nas swoimi owocami. Zimą odwiedzają nas głodne ptaki, posilające się w przygotowanych dla nich karmnikach, a stałymi mieszkańcami jest rodzina rudych wiewiórek. Wiosną i latem ogród pełen jest biedronek oraz motyli. Na najbliższy rok zaplanowana została modernizacja placu zabaw. Zostanie on wyposażony w atrakcyjne i bezpieczne urządzenia dla naszych wychowanków.

Bawimy się i uczymy w parterowym budynku z czterema salami, łazienkami, szatnią, kuchnią i pokojem pani dyrektor oraz pani referent ds. żywienia. Każda z czterech grup wiekowych ma swoją salę, pełną kolorowych zabawek i pomocy dydaktycznych.

Całe nasze przedszkole jest wymalowane w ciepłe, wesołe kolory i ozdobione dekoracjami, które tworzą nasze panie oraz dzieci. W każdej sali przedszkolnej są ciekawe kąciki zainteresowań zachęcające do spontanicznej zabawy. Kolorowe i bezpieczne zabawki, gry, puzzle, układanki i klocki są łatwo dostępne, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci.