Dzień Chłopaka w grupie I Kotki

Fruit.jpg

Jak świętowały nasze maluszki?

 

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy nasze przedszkolaki, aby pamiętały o ważnych uroczystościach i dniach w życiu rodziny oraz przedszkola. Wspólne świętowanie jest wspaniałą okazją to integrowania społeczności oraz grupy przedszkolnej.

Dla naszych najmłodszych wychowanków pierwszą okazją do świętowania był, obchodzony 30 września, Dzień Chłopaka. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki i panie składały chłopcom życzenia, ściskały i śpiewały "Sto lat" i wręczały m.in medale pamiątkowe.

W grupie Kotków ten szczególny dzień  przebiegł pod hasłem Pyszna i zdrowa przekąska owocowa.  

Każdy mały przedszkolak miał okazję samodzielnie przygotować owocowy deser. Dzieci z zapałem kroiły owoce na kawałki, ćwicząc przy okazji małą motorykę. Część owoców wylądowała w kolorowej sałatce owocowej, którą przedszkolaki z ochotą zjadły na II śniadanie i podwieczorek. Maluszki przygotowały też owocowe jeżyki, które na swych kolcach niosły kolorowe i zdrowe kawałki owoców,

Wspólne przygotowanie posiłku było doskonałą okazją do rozmowy o zdrowym odżywianiu, rozwijania samodzielności i wiary we własne możliwości. Samodzielnie przygotowany posiłek smakował wyjątkowo, nawet tym którzy zwykle nie są miłośnikami owoców!

We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. 

Powrót na początek strony