Misie świętują Dzień Kropki

Dzień Kropki.jpg

Dzień Kropki w grupie średniaków okazał się być radosnym i twórczym wydarzeniem dla dzieci. To święto, inspirowane postacią Vashti z książki "Kropka" autorstwa Petera H. Reynoldsa, miało na celu zachęcanie dzieci do wyrażania siebie i rozwijania swojej kreatywności.

Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w kropkowych ubraniach. Niektóre miały kropkowe sukienki, inne kropkowe spodenki czy bluzki, a jeszcze inne kropeczki na uśmiechniętych buziach. Wszyscy wyglądali niesamowicie kolorowo i wesoło.

W trakcie zajęć nauczycielka przeczytała dzieciom książkę pt. "Kropka". W trakcie rozmowy inspirowanej przygodą Vashti dzieci mogły zrozumieć jak ważne jest wyrażanie siebie i nieobawianie się popełniania błędów.

Oprócz zabawy w szukanie kolorowych kropek ukrytych w sali, nazywania kolorów i przeliczania ich najważniejszym punktem zabawy było wspólne tworzenie obrazów inspirowane słuchowiskiem „Kropka i morze”. Zadaniem dzieci było rysowanie przy muzyce klasycznej i przekształcenie kropek w kolorowe rybki.

Dzieci chętnie zaprezentowały swoje dzieła przed grupą. Każde dziecko zostało nagrodzone za swoje wysiłki, co sprawiło, że wszyscy byli szczęśliwi i dumni z własnych osiągnięć.

To wydarzenie nie tylko pokazało dzieciom, jak ważne jest wyrażanie siebie, ale także każda kropka może być początkiem czegoś wspaniałego.

Powrót na początek strony