Przedszkolna Wigilia

Przedszkolna Wigilia.jpg

Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. Dzieci przy choinkach i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Wspólnie z paniami rozmawiały o świętach i związanych z nimi tradycjami, by także najmłodsi odkryli, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym ludzie starają się być dla siebie lepsi. Przedszkolaki uczyły się śpiewać kolędy i pastorałki, wybrzmiewały również wiersze o tematyce świątecznej.

W grudniową środę przedszkolaki przybyły do przedszkola w odświętnych strojach, by razem z innymi dziećmi oraz personelem placówki świętować wspólny czas. Pani dyrektor złożyła wszystkim piękne świąteczne życzenia. Każda z grup zaprezentowała przed zebranymi przygotowaną część artystyczną. Były więc kolędy i pastorałki, zimowe piosenki oraz wierszowane życzenia. Była również ulubiona kolęda przedszkolaków pt „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, którą wspólnie odśpiewały dzieci i dorośli.

Śpiew kolęd, recytowane wiersze sprawiły, że wszyscy odczuli wielką radość w oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Powrót na początek strony