Zielony ogród u Kotków

earth day.jpg

O tym jak nasze Maluszki ogród zakładały

Na parapecie skrzynek bez liku,

trochę nasionek, trochę słoików.

Każdy przedszkolak sadzi i sieje,

i co dzień patrzy, co się tam dzieje.

Pilnuje, żeby nie były suche,

a potem zbiera szczypior, rzeżuchę.

Myje i sieka na kanapeczki

zdrowe roślinki z własnej grządeczki.

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. W ogródkach kwitną pierwsze kwiaty, z ziemi wychodzą pierwsze źdźbła wiosennej trawy, kwitną forsycje i bazie kotki.

Wiosna to czas, gdy przedszkolaki poznają tajemnice przyrody. Uczą się, czego rośliny potrzebują do życia. Nasze najmłodsze przedszkolaki wiedzą już, że jest to słońce i deszcz. Poznały historię żółtego tulipanka, słuchały bajki o magicznej fasoli, wiedzą , że niektóre rośliny wyrastają z nasion, a inne z cebulek.

Dzieci z grupy Kotki założyły już wiosenny ogród w swoje przedszkolnej sali. Wysadziły cebulki, z których wyrośnie pyszny szczypiorek, pietruszkę i seler, by obserwować jak wyrasta z nich nać. Posiały nasiona rzeżuchy, która rośnie szybko i wybornie smakuje do wiosennych kanapek. Kolorowe kwiatki i stokrotki ozdabiają naszą salę, fasola pnie się ku górze. Wspaniale jest obserwować to, co samodzielnie posadziło się i posiało w ziemi. Przedszkolaki dbają o swój ogród, a przy okazji korzystają z wiosennych witamin, kolorów i smaków.

Powrót na początek strony