W grupie „Misiów” od października realizowany jest autorski program „Mali kucharze”. Dzieci poznają tajniki przyrządzania niektórych potraw, uczą się zasad savoir vivre oraz przyswajają zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania. Podczas warsztatów kulinarnych dzieci mają możliwość wcielić się w rolę kucharzy, którzy przygotowują smaczne,  zdrowe  i pięknie wyglądające dania. Jak się okazało jest to zawód, który wymaga bardzo dużo cierpliwości, zaangażowania oraz wyobraźni.

W Miejskim Przedszkolu nr 16 w Puławach odbył się konkurs międzyprzedszkolny-  „Poznajemy zawody”. W konkursie wzięła udział koleżanka z naszej grupy Lena Gałgan, która  zaprezentowała wiersz pt: „Kucharka”. Być może już od najmłodszych lat niektóre dzieci odnajdą w sobie talent kulinarny i w przyszłości będą najlepszymi kucharzami.

Również w naszym przedszkolu Panie kucharki były bardzo zadowolone i dumne, gdy specjalnie dla nich Lena wyrecytowała wiersz. Sprawiło im to wiele radości i zadowolenia. Jak wiadomo w naszym przedszkolu obiadki są najsmaczniejsze!