Baza placówki

Nasze przedszkole mieści się na osiedlu Włostowice, w wolno stojącym, parterowym budynku, wśród domków jednorodzinnych, z dala od najbardziej ruchliwych ulic naszego miasta i miejskiego zgiełku.
Posiadamy nowoczesny plac zabaw wyposażony w atrakcyjne dla dzieci urządzenia zabawowe. W pozostałej części dużego ogrodu znajdziecie świerki, bzy, okazałe lipy, modrzewie oraz niewielki owocowy sad. Nad częścią ogrodu króluje wielki kasztanowiec, który jesienią obdarza nas swoimi owocami. Zimą odwiedzają nas głodne ptaki, posilające się w przygotowanych dla nich karmnikach, a stałymi mieszkańcami jest rodzina rudych wiewiórek. Wiosną i latem ogród pełen jest biedronek oraz motyli. Nasz ogród jest bezpiecznym miejscem zabaw, zajęć ruchowych i przyrodniczych oraz odpoczynku.

Bawimy się i uczymy w parterowym budynku z czterema salami, łazienkami, szatnią, kuchnią i pokojem pani dyrektor oraz pani referent ds. żywienia. Każda z trzech grup wiekowych ma swoją salę, pełną kolorowych zabawek i pomocy dydaktycznych.

Z dziećmi wymagającymi wsparcia pracuje logopeda, psycholog i nauczyciel wspomagający w pokoju specjalistów.

Całe nasze przedszkole jest wymalowane w jasne, stonowane kolory i ozdobione dekoracjami, które tworzą nasze panie oraz dzieci. W każdej sali przedszkolnej są ciekawe kąciki zainteresowań zachęcające do spontanicznej zabawy. Kolorowe i bezpieczne zabawki, gry, puzzle, układanki i klocki są łatwo dostępne, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci.

Dużą atrakcją jest dywan multimedialny. Generuje on mnóstwo atrakcyjnych zabaw ruchowych stosownie do wieku dzieci, omawianej tematyki i zainteresowań wychowanków.

Powrót na początek strony