Bezpieczny przedszkolak - bezpieczne wakacje

Bezpieczny przedszkolak_ bezpieczne wakacje.jpg

Wizyta przedstawicielki Straży Miejskiej w grupie "Kotki"

W dniu 31 maja 2023 roku odbyła się wizyta przedstawicielki Straży Miejskiej w naszym przedszkolu. Celem tej wizyty było zapoznanie dzieci z rolą i zadaniem Straży Miejskiej oraz edukacja na temat bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku. Całe wydarzenie okazało się nie tylko pouczające, ale także niezwykle emocjonujące dla naszych przedszkolaków.

Pani strażnik zaprezentowała dzieciom swój mundur oraz opowiedziała o swoich obowiązkach i odpowiedzialności. Wyjaśniła, że głównym zadaniem funkcjonariuszy Straży Miejskiej jest dbanie o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców miasta. Dzieci miały okazję zobaczyć różne elementy wyposażenia Straży Miejskiej.

Następnie przedszkolaki zostały zaproszone na małą prelekcję na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Wspólnie omówiono podstawowe zasady dotyczące przechodzenia przez jezdnię, używania pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz o zachowaniu ostrożności w obecności nieznajomych. Dzieci bardzo uważnie słuchały, jakie zasady obowiązują podczas jazdy rowerem oraz zabawy nad wodą. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach i aktywnie uczestniczyły w dyskusji, zadając wiele ciekawych pytań.

Dziękujemy bardzo za spotkanie i przekazanie dzieciom ważnych zasad bezpieczeństwa.

Powrót na początek strony