Dzieci - dzieciom

Dzieci - dzieciom.jpg

Relacja z wizyty u naszych ukraińskich podopiecznych w Kazimierzu Dolnym

 

W sobotnie marcowe przedpołudnie nasze panie - pani Ania i pani Asia z oddziału Kotki wraz z panią Agatą z oddziału "0" w SP4 odwiedziły dzieci mieszkające wraz z mamami w hotelu Murka w Kazimierzu Dolnym. Panie przygotowały niespodzianki dla najmłodszych mieszkańców - zabawy ruchowe i muzyczne, tańce, malowanie twarzy, bańki mydlane i inne zabawy.

Dzieci powitały nas uśmiechami, mamy wyrazami ulgi na twarzach. I wdzięczności. I choć dla większości z nas było to pierwsze spotkanie, w dość niespodziewanych okolicznościach, atmosfera była naprawdę niesamowita. Zdecydowana większość dzieci z chęcią i otwartością włączyła się do zabawy - od maluszków po nastolatki. Wspaniale było ujrzeć radość na twarzach dzieci. I mam też!

Bariera językowa nie stanowiła żadnego problemu. Był czas na przytulanie, na zabawę i wygłupy. Były też łzy. Najmłodsi zostali obdarowani przygotowanymi upominkami - przemiłe misie z fundacji TVN przygotowała mała Frania z Kotków, paczki ze słodyczami od mamy Dawida z Kotków, a laurki od naszych przedszkolaków. Dzieci otrzymały też kieszonkowe - do skarbonki dorzucili się rodzice z naszego przedszkola. 

Dziękujemy wszystkim za wielkie serca!

A ku pokrzepieniu - podziękowania od naszych ukraińskich gości :)

Diakuju - dziękujemy

Powrót na początek strony