Mała książka - wielki człowiek

Mała książka, wielki człowiek.jpg

Zajęcia czytelnicze w najmłodszej grupie

 

Nasze najmłodsze przedszkolaki wzięły udział w zajęciach czytelniczych, które prowadziła p. Agata Bedynek Chodoła z Biblioteki Miejskiej Filia nr 4 w Puławach. Spotkanie to miało przybliżyć im pracę biblioteki oraz zachęcić do czynnego korzystania z bibliotecznego księgozbioru. Jednocześnie była to zachęta do udziału w kampanii "Mała książka, wielki człowiek" prowadzonej w całej Polsce w ramach promowania czytelnictwa.

Dzieci z uwagą słuchały bajek i bajeczek czytanych przez p. Agatę. Wykazały się sprytem i spostrzegawczością wykonując przygotowane zadania. A po zakończonych zajęciach długo jeszcze przeglądały przyniesione książeczki, które wypożyczyliśmy dla maluszków na wspólne czytanie.

Każde dziecko otrzymało również kartę zapisu do biblioteki, dzięki której przedszkolaki będą mogły zostać pełnoprawnymi czytelnikami. Każde dziecko, które odniesie wypełnioną kartę do przedszkola lub odwiedzi jedną z bibliotek w mieście, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Zachęcamy rodziców do uczestniczenia w projekcie. Korzyści ze wspólnego czytania są tego warte!

Powrót na początek strony