Poczytaj mi Mamo, Tato - konkurs plastyczny

Poczytaj mi Mamo, Tato.jpg

Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego

W październiku 2022 r dzieci z naszego przedszkola oraz ich rodzice zostali zaproszeni do udziału w drugiej edycji konkursu czytelniczo- plastycznego „Poczytaj mi Mamo, Tato”. Zgodnie z zasadami uczestnictwa w konkursie rodzic miał za zadanie przeczytać dziecku dowolny utwór z zakresu literatury dziecięcej. Zadaniem dziecka było wykonanie dowolnej pracy plastycznej będącej ilustracją przeczytanej pozycji literackiej.

Głównym celem i zadaniem konkursu było rozbudzanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej, rozbudzanie zainteresowań dzieci literaturą i czytelnictwem, zaangażowanie rodziców we wspólne działania na rzecz promowania czytelnictwa.

 

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Do przedszkola wpłynęły 33 konkursowe prace plastyczne.

Wszystkie prace wzbudziły zachwyt jurorów , a ich autorzy zasłużyli na uznanie i pochwałę.

W oddziale I – dzieci trzyletnich wpłynęło 7 prac plastycznych;

W oddziale II- dzieci czteroletnich wpłynęło 15 prac plastycznych;

W oddziale III- dzieci pięcioletnich wpłynęło 11 prac plastycznych.

Zgodnie z decyzją jury, każde z dzieci otrzymało nagrodę w postaci książeczki, barwnego ołówka oraz słodkiego załącznika.

Wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu czytelnictwa i zachęcania swoich dzieci do codziennego obcowania z książką.

Powrót na początek strony