Poszukiwania wielkanocnego zająca

Poszukiwanie.jpg

Relacja z zabawy "Misiów" w MDK

Wielkanocne obyczaje to tematyka ostatnich dni w naszym przedszkolu. Dzieci powoli szykują się już do świąt poznając polskie tradycje, przygotowując świąteczno - wiosenne dekoracje i prace plastyczne.

Przedszkolaki z grupy "Misie" wybrały się do Młodzieżowego Domu Kultury, by wspólnie z panią Magdą Cencek bawić się i jednocześnie poznawać wielkanocne obrzędy.

Na miejscu okazało się, że święta są zagrożone i jedynie pomoc przedszkolaków może je uratować. Dzieci sprawnie i z dużym zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania, tym samym ratując, ku radości wszystkich, wielkanocne święta.

Podczas wizyty w MDK dzieci miały również okazję obejrzeć spektakl w wykonaniu uczniów SP10 pt. "Czarna dziura" o dobrym wychowaniu i przyjaźni z innymi.

W nagrodę dzieci spotkała ogromna niespodzianka - ogród w pobliżu MDK odwiedził wielkanocny zając, który zostawił dzieciom pyszne słodkie upominki. Ażeby nie było zbyt prosto -zając ukrył czekoladowe jaja, a zadaniem dzieci było ich znalezienie. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły, a do przedszkola wróciły z pełnym koszem czekoladowych skarbów.

Powrót na początek strony