Poznajemy życie pszczół

Poznajemy życie pszczół.jpg

Spotkanie przedszkolaków z pszczelarzem

Skąd się bierze miód? Co jedzą pszczoły? Co robią zimą w ulu?

Dzieci z naszego przedszkola już wiedzą! W ostatnich dniach w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pszczelarzem, który niezwykle ciekawie opowiadał dzieciom o swojej pasji i pracy.

Przedszkolaki dowiedziały się, że pszczoły występują w rodzinach zwanych rojami, w których żyją robotnice, samce zwane trutniami oraz pszczela matka zwana królową. Robotnice zajmują się karmieniem królowej i larw, ochraniają ul, a przede wszystkim zbierają nektar i pyłki kwiatowe, z których wyrabiają miód. Natomiast królowa odpowiedzialna jest za składanie jaj w komórkach woskowych.
Ciekawe ilustracje oraz inne akcesoria, wosk pszczeli i strój pszczelarza z siatką ochronną – to wszystko dzieci mogły zobaczyć w trakcie spotkania. Dzieci dowiedziały się również, co wytwarzają pszczoły, a mianowicie: miód, wosk, mleczko pszczele oraz propolis (kit pszczeli).
Dziękujemy za spotkanie i wiemy już, że warto cukier zamienić na miód. Jednocześnie prosimy o sadzenie kwiatów, krzewów i drzew kwitnących, aby wspierać nasze pszczółki w ich ciężkiej pracy.

Powrót na początek strony