Przedszkolaki pomagają zwierzętom przetrwać zimę

Przedszkolny ogród ma wielu mieszkańcom. Jak dbamy o nich zimą?

Zimowy ogród

Zima  w tym roku wyjątkowo dopisała. Jest mroźna i śnieżna. Dzieci są nią zachwycone, prawie codziennie w przedszkolnym ogrodzie bawią się w zimowe zabawy. Oprócz rzucania śnieżkami, budowania śnieżnych konstrukcji i pokonywania śnieżnych zasp, przedszkolaki prowadzą obserwacje przyrodnicze - szukają i rozpoznają ślady na śniegu, obserwują ptaki i  innych mieszkańców zimowego ogrodu. 

W karmniku

Dzieci wiedzą, że niektórym zwierzętom trzeba pomóc przetrwać okres mrozów i śniegów. Chętnie uzupełniają jedzenie w karmniku o pyszne i pożywne ziarna dla ptaków. Okazuje się, że nasza przedszkolna wiewiórka pozazdrościła ptakom smakołyków i coraz chętniej dobiera się do nich. Dlatego przedszkolaki podzielą się zapasami orzechów, które do tej pory służyły im za liczmany do zajęć matematycznych. Wspaniale jest podglądać zwierzęta przez przedszkolne okna.  

 Czym dokarmiać ptaki?

Żeby pomoc ptakom był a skuteczna, należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad. Zapraszamy do zapoznania się z nimi. Ptasia stołówka będzie wtedy, nie tylko służyła ptakom, ale i nam mogącym cieszyć oczy otaczającą przyrodą. 

 ptaki.jpg

Pokarm dla sikorek

Przedszkolaki z grupy Kotki, w ramach projektu ekologicznego, przygotowały pokarm dla ptaków z rolek pop papierze toaletowym, smalcu oraz mieszanki ziaren. Sikorki były bardzo zadowolone, a w przedszkolu nic się nie zmarnowało. 

Powrót na początek strony