Przygotowania leśnych zwierząt do zimy

Spotkanie z panią leśnik.jpg

Spotkanie z p. leśnik w przedszkolu

Nasze przedszkole odwiedziła ostatnio pani leśnik pracująca w Nadleśnictwie Puławy. Celem spotkania było poznanie pracy leśnika i jego zadań związanych z ochroną zwierząt i roślin, poznanie najczęściej spotykanych mieszkańców naszych lasów.

Pani leśnik bardzo ciekawie opowiadała o leśnych mieszkańcach i ich sposobach przygotowania się do zimy. Okazuje się, że to bardzo ważne by wiedzieć, jak można pomóc im w przetrwaniu zimy, czym można je dokarmiać, jak zachować się w pobliżu zimowych legowisk i schronień.

Nasze przedszkolaki bardzo dużo wiedzą już na ten temat i chętnie się tą wiedzą dzielą. Równie chętnie i sprawnie układają puzzle w małych zespołach. Na zakończenie lekcji chętne dzieci mogły zadawać pytania i liczyć na wyczerpujące odpowiedzi. 

Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Powrót na początek strony