Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą.jpg

 

Drodzy Rodzice!

Nasze przedszkole od pierwszych chwil włączyło się w pomoc osobom uciekającym z Ukrainy, zwłaszcza że już od dawna mamy wśród nas dzieci rodziców pochodzących z tego kraju. Dzięki działaniu mamy naszej Natalki do Polski przybyły pierwsze mamy ze swoimi maluchami. Udało umieścić się je we wspaniałym miejscu w Kazimierzu Dolnym. Pierwszą rodziną, której pomogliśmy była pani Lena wraz z dziećmi - Aliną, Elizą i Kostią. Dzięki natychmiastowej zbiórce udało się zaopatrzyć ich w najbardziej potrzebne artykuły.

W ciągu kilku kolejnych dni do pani Leny dołączyły kolejne mamy ze swoimi dziećmi. Rodzice i personel przedszkola zadziałali błyskawicznie - zorganizowano zbiórkę darów: ubrań, jedzenia, środków czystości, zabawek itp. Dzięki naszym staraniom udało się wyposażyć świetlicę dla ponad trzydziestki dzieci zamieszkujących w hotelu w Kazimierzu Dolnym. 

W czasie pierwszej wizyty na miejscu mogłyśmy poznać kilkoro małych mieszkańców, którzy z błyskiem w oku witali przywiezione przez nas podarunki. Radość dzieci - bezcenna.

Bardzo dziękujemy wszystkim za szybką reakcję i ogromne zaangażowanie.

Działamy dalej!

 

Powrót na początek strony