Spacer z alpakami

Spacer z alpakami.jpg

Relacja z wycieczki maluszków

Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki z najmłodszej grupy „Kotki” przeżyły niezwykle ekscytującą przygodę! Wraz ze swoimi paniami wyruszyły do Łęki na farmę alpak.

Kiedy dzieci dotarły na miejsce, przywitały je piękne zielone łąki i przytulne stodoły. Natychmiast zauważyły stado alpak, które spokojnie pasło się na pastwisku. Ich wełniste futerka robiły ogromne wrażenie!

Pani przewodniczka przywitała dzieci serdecznie i opowiedziała wiele ciekawych rzeczy o tych uroczych zwierzątkach. Dzieci dowiedziały się, że alpaki pochodzą z Ameryki Południowej i są znane ze swojego miękkiego futra oraz spokojnego charakteru. Potem dzieci miały okazję bliżej poznać alpaki, pogłaskać i nakarmić ulubionymi przysmakami. To było niesamowite doświadczenie! Ich futerka były tak miękkie i puszyste, że trudno było się oderwać. Niektóre alpaki były bardzo przyjazne i łasiły się do przedszkolaków co wywołało uśmiechy na ich buziach.

Po spotkaniu z alpakami, dzieci mogły skorzystać z zielonego terenu farmy. Były więc zabawy w piaskownicy, biegi pod górkę i z górki, zabawy ruchowe. Dzieci podziwiały piękne widoki i oddychały świeżym powietrzem. Na farmie były również inne zwierzęta, takie jak świnki morskie i króliki. Mogliśmy je obserwować i dowiedzieć się o nich jeszcze więcej.

Przedszkolaki zmęczone, ale pełni radości, wróciły do przedszkola.

Powrót na początek strony