Zajęcia edukacyjne z robotyki

Warsztaty(1).jpg

Znalezione obrazy dla zapytania zajęcia z robotyki dla przedszkolaków

W minionym tygodniu odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z robotyki. Uczestniczyły w nich dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Najpierw przedszkolaki poznały definicję robotów i ich wykorzystanie w życiu codziennym. Następnie poznały roboty - Photony, które zawitały do naszego przedszkola, sposób ich działania i  sterowania dedykowaną dla nich aplikacją. Dzieci uczyły się podstawowych komend i poleceń, które sprawiają, iż robot porusza się, zmienia dźwięki i kolory, wykonuje też inne polecenia. Następnie każdy przedszkolak mógł samodzielnie zakodować robota, by wykonał sekwencję zadań.

Wszystkie przedszkolaki świetnie radziły sobie z wykonaniem zadania, sterowały robotami jednocześnie współpracując ze sobą, wspólnie szukając rozwiązań i sposobów wykonania zadania.

Dzięki zabawom z robotami dzieci uczą się programowania w zabawnej grze i próbują wykorzystywać nowoczesne technologię w praktyce. Zabawa wyzwala zachwyt, ciekawość i aktywność, rozwija myślenie i umiejętność przewidywania i  współpracy. Za aktywny udział w warsztatach każdy przedszkola otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

Powrót na początek strony